• Biblioteka szkolna

     • Biblioteka szkolna

     •  

      Witamy na stronie biblioteki szkolnej

      Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie

      Znajdziecie tutaj informacje o działalności naszej biblioteki

       

       

       

     • Biblioteka szkolna poleca: książki dotyczące efektywnego uczenia się i neurodudaktyki dla nauczycieli

     •  

      Mistrz efektywnej nauki. Zaawansowane metody przyswajania wiedzy i doskonalenia umiejętności

      Hollins Peter

      Mistrz efektywnej nauki. Zaawansowane metody przyswajania wiedzy i doskonalenia umiejętności

       

      Ta książka jest przewodnikiem po uczeniu się. Oparta na osiągnięciach wielu dyscyplin nauki,  przedstawia wszystkie etapy procesu uczenia się i najlepsze techniki skutecznego uczenia się, uwzględniwszy wykorzystanie mechanizmów fizjologicznych, zasady tworzenia optymalnego środowiska do nauki. Znalazły się tu wskazówki, jak wykształcić w sobie nawyk uczenia się.

      Dzięki tej książce dowiesz się:

       -jakie są fizyczne i psychologiczne uwarunkowania uczenia się

      - jak działa pamięć i jak się nią posługiwać

      które techniki uczenia się są skuteczne

      - jak unikać uczenia się na pamięć

      - jak wykorzystywać pomyłki w procesie uczenia się

      Naucz się w końcu, jak się uczyć skutecznie!

       

       

      Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się

      Peter C Brown , Roediger III Henry L , McDaniel Mark A

      Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się

      Wiele znanych reguł dotyczących uczenia się, a także rutynowo stosowanych ćwiczeń okazuje się przynosić efekt przeciwny do zamierzonego. Podkreślanie i zakreślanie w tekście, wielokrotna lektura, wkuwanie i jednokierunkowe powtarzanie nowo wyuczonych umiejętności stwarzają złudzenie, że osiągnęliśmy mistrzostwo, ale korzyści z nich płynące szybko giną w naszej pamięci. Bardziej złożone i trwalsze opanowanie materiału jest natomiast rezultatem robienia sobie testów sprawdzających, wprowadzania pewnych utrudnień do ćwiczeń, odczekiwania z kolejną powtórką nowego materiału, dopóki nie zaczniemy go trochę zapominać, oraz przemieszania ćwiczeń dotyczących jednego tematu czy jednej umiejętności z innymi. Ten skierowany przede wszystkim do uczniów, studentów, nauczycieli i sportowców poradnik okaże się niezwykle pomocny także dla wszystkich tych, którzy pragną podjąć wyzwanie uczenia się przez całe życie.

       

       

      „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”

      dr Marzeny Żylińskiej 

       

       

      to książka, w której zebrane zostały informacje o tym, jak uczy się mózg. Dzięki postępowi neuronauk możemy dziś zweryfikować stosowane w szkołach metody nauczania. Neurobiolodzy pokazują, jak wiele zależy od nas dorosłych.

       

       

       

       

       

       

      Naucz się nauczania

      Autor:Barbara Oakley Beth Rogowsky Sejnowski Terrence J.

       

      Naucz się nauczania Barbara Oakley, Beth Rogowsky, Sejnowski Terrence J.

       

      Nauczanie bywa traktowane jak powołanie. Młodzi nauczyciele rozpoczynają pracę w szkole z myślą, że zmienią świat na lepsze. Szybko się okazuje, że mimo ogromnego poświęcenia i wielkiego wysiłku pożądane sukcesy nie przychodzą. Większość nauczycieli chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej, często jednak powielają stare schematy i nauczają tak, jak sami byli uczeni, albo tak, jak im się wydaje, że należy uczyć. Niestety, te sposoby często nie zaspokajają potrzeb edukacyjnych współczesnych uczniów.

      Dzięki badaniom neurobiologów i psychologów poznawczych dziś dużo lepiej rozumiemy, jak działa mózg, gdy się uczymy. Ta książka została napisana z myślą o osobach, które chcą efektywnie uczyć, stosując osiągnięcia neurobiologii w praktyce. Dokładnie omówiono tu procesy zachodzące podczas zapamiętywania i czynniki, które mają największy wpływ na to, by było ono skuteczne. Przedstawiono techniki umożliwiające przywoływanie wiedzy u uczniów, a także przedyskutowano, w jaki sposób nauczyciel może pomóc uczniom w szybszym utrwalaniu koncepcji w pamięci długotrwałej, aby mogli myśleć i działać bardziej kreatywnie. Materiał zawarty w poradniku został zaprezentowany w sposób zrozumiały i atrakcyjny, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny nawet dla osób nieobeznanych z działaniem mózgu!

      Dowiedz się, jak:

      • stosować w nauczaniu wiedzę o procesach zachodzących w mózgu
      • rozróżnić przyswajanie wiedzy deklaratywnej i proceduralnej
      • pomagać uczniom w trwałym zapamiętywaniu materiału
      • radzić sobie z prokrastynacją uczniów i budować dobre nawyki
      • sprawić, aby klasa stała się dobrze funkcjonującą grupą
      • utrzymać motywację uczniów, również podczas zajęć online

      Chcesz dobrze uczyć? Zrozum, jak działa mózg Twojego ucznia!

       

       

      książki dotyczące efektywnego uczenia się i neurodudaktyki dla rodziców

       

      Jak uczyć się szybciej i skuteczniej

      Minge Krzysztof Minge Natalia

       

      Jak uczyć się szybciej i skuteczniej Minge Krzysztof, Minge Natalia

       

       

      Dzięki książce opracowanej przez doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób lepiej koncentrować się na zadaniu i dzięki temu oszczędzić czas. Poznasz metody szybkiego czytania ze zrozumieniem, m. in. Skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych technik uczenia się, przydatnych w życiu codziennym, np. metodę haków, rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy skojarzenia przydatne w nauce języków obcych.

       

       

       

      Powiem ci, jak się uczyć. Przewodnik dla ambitnych

      Joanna Gołębiowska-Szychowska, Łukasz Szychowski

       

      Powiem ci, jak się uczyć. Przewodnik dla ambitnych nauczycieli i rodzicówAutorzy przekazują w książce doświadczenie i wiedzę o tym, jak w swojej codziennej pracy z dziećmi przemycać zasady i metody uczenia się. Wszystkie proponowane techniki mogą być stosowane w szkole i w domu przez każdego. Wystarczy pozytywne nastawienie i poczucie humoru, które pozwala dzieciom się odblokować, a dzięki temu pełniej wykorzystać własne możliwości.
      W poszczególnych rozdziałach publikacji czytelnik znajdzie:
      wskazówki i założenia metodyczne dotyczące wprowadzania zasad i metod uczenia się w codzienną praktykę szkolną i domową;
      niezbędną wiedzę o uczeniu się ,informacje o stylach uczenia się; przykładowe ćwiczenia i pomoce, które będą przydatne podczas wprowadzania technik uczenia się.

       

       

      Jak uczyć się skutecznie jakie to proste

      Vorderman Carol

      Jak uczyć się skutecznie jakie to proste

      Książka powinna trafić do rąk każdego rodzica, ucznia i studenta. Jej nowatorskie pod względem graficznym barwne schematy i ilustracje z precyzyjnymi wskazówkami postępowania sprawią, że zrozumienie technik przyswajania wiedzy będzie o wiele łatwiejsze. Ten przewodnik – omawiający najistotniejsze problemy związane z organizacją pracy, układaniem harmonogramów, motywacją, stylami uczenia się, metodami powtarzania materiału, egzaminami i radzeniem sobie z lękami – pomoże rodzicom i dzieciom we wspólnej pracy nad polepszeniem efektów nauki. Jak uczyć się skutecznie na pewno podbuduje zaufanie uczniów do siebie, zmniejszy poziom stresu i sprawi, że najtrudniejsze elementy uczenia się staną się proste, zrozumiałe i łatwe do opanowania.

       

       

      Zestaw: neurodydaktyka dla rodzica

      Strefa napięć

      Marek Kaczmarzyk

       

      W tej książce Marek Kaczmarzyk oferuje nowe spojrzenie na nasze domowe i szkolne „strefy napięć”. Przygląda się im z perspektywy współczesnej neurobiologii, która wyjaśnia wiele spośród wcześniej niezrozumiałych zjawisk towarzyszących dorastaniu i relacjom między bliskimi sobie ludźmi.

      “Strefa napięć” jest propozycją spojrzenia na znane nam sprawy z nieznanej być może perspektywy.

       

       

       

       

       

      Szkoła memów

      Marek Kaczmarzyk

       

      Ta książka pozwoli w nowy sposób spojrzeć na  szkołę i uczenie się.

      Memy są „genami kultury”. Ich przykładami są idee, melodie, plotki, teorie naukowe czy elementy programu nauczania. Marek Kaczmarzyk w swojej najnowszej książce wyjaśnia, w jaki sposób memy przenoszą się między umysłami oraz jakie ma to znaczenie dla uczenia się i rozwoju dziecka.

       

       

     • Darmowe e-booki i audiobooki w Bibliotece Narodowej

     • W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się domenie publicznej. Książki dostępne są pod poniższymi linkami:

      Lektury dla szkół podstawowych

       

      https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-1-szkoly-podstawowe,NTU0Njk2MTU5NDYyMTM2NTQ2OQ/?sort=score%20desc
       

      Lektury dla szkół ponadpodstawowych

       

      https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=score%20desc

       

       

      W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

      Przygotowano także 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które można pobrać za darmo ze strony. Wśród tytułów, które zostały udostępnione w tej formie, znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

      Zachęcamy do korzystania z zasobów cyfrowej Biblioteki Narodowej https://polona.pl/

     • Darmowe lektury do pobrania

     • Mamy nadzieję, że tęsknicie już za biblioteką, ale póki co, przypominamy strony z darmowym dostępem do książek:

      https://wolnelektury.pl/

      Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.

      https://lektury.gov.pl/

      Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.

      http://chmuraczytania.pl/catalog.php

      Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania. 

      https://polona.pl/

      Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Nie wszystkie  są darmowe.

      https://www.empik.com/premium

       bezpłatnie przez 60 dni

      Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

      https://www.publio.pl/e-booki,darmowe.htm

      - darmowe ebooki

      Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki. 

      https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml

      Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

       

      Audiobooki

      https://polska-poezja.pl/lista-wierszy

      Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

      https://open.spotify.com/playlist/74wqfAUBTxFjmxEOyaxNZV

      Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

      http://audio-bajki.pl/

      Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

      https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/

      Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

      https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom/4474,Audycje?fbclid=IwAR2uan6LqFD3DFxympvAk7Pblbfzg73hvj-9OghMRfC0J7WiVSSwotg3Ly0

      Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Biblioteka szkolna

     • Biblioteka szkolna poleca najlepsze książki na wiosnę 2020

     • Propozycje dla najmłodszych

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/3eba412227eae5d9ed32d1f16d4e192a.jpeg

      Ewa Matera Emi i źródło Ekry (Wydawnictwo Literatura)

      Autorka z dużym wyczuciem i zrozumieniem dziecięcej wrażliwości tworzy wciągającą, przygodową historię, która przy tym niesie bogactwo treści. Z jednej strony Emi i źródło Ekry to opowieść o życiu w zgodzie z naturą i w poszanowaniu przyrody. Książka mówi także o umiłowaniu ksiąg, które niosą całą mądrość tego świata. Ale autorka podkreśla również, że czasami nawet ta mądrość nie wystarczy, bowiem przekazy przedstawicieli wcześniejszych pokoleń prócz wiedzy nieść mogą także uprzedzenia i stereotypy, które nie pozwalają nam właściwie ocenić innych ludzi (lub innych istot). Ewa Matera pisze o tym, że odwaga w podejmowaniu wyzwań różni się od brawury tym, że opiera się na ciężkiej pracy i solidnym przygotowaniu. Ale też o tym, że równie ważne co wiedza i doświadczenie bywają czyste, otwarte serce i dobre zamiary. A nade wszystko – ważne są miłość – szczególnie ta w rodzinie – i przyjaźń. Wszystkie te elementy są najlepszym orężem, ale nie w walce przeciwko innym, tylko podczas zmieniania świata.

       

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/1e49253b0ac9809dab314bad0fd68136.jpeg

      Książka Stella, Pikuś i skarby Niny Lussy (Wydawnictwo Literatura) to pięknie ilustrowana opowieść o tym, jak wiele daje nam natura. I o tym, że z tych skarbów korzystać należy z umiarem. To również ujęta w formę prostych historyjek do czytania do poduszki nawet trzyletniemu dziecku edukacja ekologiczna.

      Stella jest małą dziewczynką, która wspólnie z mamą, pieskiem Pikusiem i kuzynką Jolą dopiero poznaje świat. Jesienne wyjście z domu, spacer po lesie, kąpiel, podlewanie kwiatów w ogrodzie czy zwyczajne umycie rąk to dla niej wspaniała przygoda. Stella – jak każde dziecko – dziwi się światu i potrafi cieszyć się każdą chwilą – choćby liśćmi, które na wietrze tańczą, tworząc prawdziwy teatr natury. Ale i jej, podobnie jak dorosłym, zdarza się zapomnieć o pewnych sprawach. Na przykład o tym, że woda nie zawsze – i nie wszędzie – po prostu płynie z kranu. I o tym, że warto korzystać z niej oszczędnie, bo zasoby natury nie są nieprzebrane.

      Propozycje dla starszych dzieci

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/da0bd551fbaeb440439c933533152ffa.jpeg

      Ciekawa propozycja kierowana do starszych dzieci to Duchy Greenglass House Kate Milford (Wydawnictwo Dwukropek). 

      Duchy Greenglass House czyta się jednym tchem i za nic nie chce się odrywać od lektury, nie doczytawszy jej do końca. Wydarzenia biegną w szalonym tempie, bohaterów i zbiegów okoliczności jest również na tyle dużo, by tropy i podejrzenia łatwo było mylić.

      Autorka trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, ale nie zapomina też, by przemycić pod powierzchnią dynamicznej powieści przygodowej ważne i cenne wartości. Przyglądać się będziemy wahaniom i rozterkom głównego bohatera, uczuciom, jakie pojawić się mogą u dziecka, które zostało adoptowane i w dodatku pochodzi z odległego kraju. Spojrzymy też na wspaniałą, bezinteresowną i szczerą przyjaźń, jaka łączy zarówno gospodarzy, kucharki i „stałych bywalców” tytułowego Greenglass House.

       

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/11aa1663d00f3b3bab5e42b46b8ec1b4.jpeg

      Równie warta lektury jest książka Marty Józefczyk Nasz azyl (Wydawnictwo Bis). To historia inspirowana wspomnieniami Antoniny Żabińskiej Ludzie i zwierzęta, opowiadająca o chłopcu, który pomaga rodzicom w ukrywaniu Żydów w czasie II wojny światowej na terenie warszawskiego ogrodu zoologicznego.

      Opowieść Marty Józefczyk napisana jest w sposób przystępny, styl jest dopracowany. Autorka w delikatny i niewymuszony sposób wprowadza najmłodszych czytelników w tematykę II wojny światowej. Nasz azyl to bardzo dobra, wyważona i z ogromną empatią dotykająca tematu śmierci lektura, od której warto rozpocząć opowiadanie dzieciom o dramacie wojny. Autorka nie unika trudnych kwestii, ale też ich przesadnie nie wyolbrzymia. Pisze od serca – i z wielkim sercem. Nasz azyl to książka, która opowiadając o wojnie, mówi przede wszystkim o ludziach. O ludziach, którzy z ogromnym poświęceniem, ale też z wiarą w lepsze jutro dramat tych czasów pragnęli odepchnąć jak najdalej, dając schronienie tym, którzy przekonani byli, że dla nich nadziei zabrakło.

       

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/91b2c71906b7769c9ba87cdbf91109d1.jpeg

      Warta polecenia pozycja to Mój kumpel Jeremi Ewy Martynkien (Wydawnictwo Literatura)

      Czwarta klasa to dla Oskara i jego przyjaciela Jeremiego zupełnie nowy rozdział w życiu. Trzeba zacząć wszystko od początku. No, prawie wszystko, bo przecież to, co najważniejsze, czyli przyjaźń, pozostaje – a przynajmniej obaj chłopcy żywią takie właśnie przekonanie. Pewnego dnia jednak Oskar wpada w kłopoty i decyduje się ukryć to przed Jeremim. To jego wielki sekret. Gdzie kończy się tajemnica i zaczyna kłamstwo? Czy dobrze jest nie mówić prawdy bliskim – zwłaszcza, gdy jest się samemu w niebezpieczeństwie?

      Mój kumpel Jeremi to kierowana nie tylko do chłopców ciepła, pełna humoru opowieść o tym, co w bliskich relacjach jest najważniejsze. 

      Powieści dla młodzieży

      Książka Barbary Kosmowskiej Gwiazda z pierwszego piętra (Wydawnictwo Literatura)  jest  jedną z najciekawszych pozycji w kategorii powieści młodzieżowych tej wiosny.

      Helena straciła siostrę, Mikołaja opuścił ojciec. Żadne z nich nie miało wpływu na to, że ich życie zmieniło się nie do poznania i nigdy już nie będzie takie jak dawniej. Dwójkę sąsiadów połączy niewinne nieporozumienie, dające początek przedziwnej przyjaźni.

      Ale czy ta więź przetrwa czyhające na nią problemy? Czy słońce i księżyc mogą świecić jednocześnie na tym samym niebie? I czy zawsze warto marzyć i mieć nadzieję... do końca? 

      Książka Barbary Kosmowskiej uczy empatii i uwrażliwia na problemy drugiego człowieka. 

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/5246073214fbd976a5960a25a62ff725.jpeg

       

      https://www.granice.pl/okladka/250/374/00db352708118af16d9e4abfcaa86ea3.jpeg

      Nowy chłopak Pauli Rawsthorne (Wydawnictwo Zielona Sowa) to osadzona w środowisku nastolatków – licealistów – powieść, która zabiera młodego czytelnika w świat doskonale mu znany, by – coraz bardziej zbliżając się do finału – zaskoczyć zdumiewającym i trudnym do przewidzenia zakończeniem. 

      Szkoła to nie tylko miejsce, w którym powinno się zdobywać wiedzę i wykształcenie. W szkole zawieramy przyjaźnie i znajomości, które czasem trwają wiele lat, a nawet przeradzają

      się w głębsze, łączące dwoje ludzi uczucie. Paula Rawsthorne świetnie portretuje nastoletnich bohaterów i mocną kreską zarysowuje także sylwetki ich rodziców. Autorka rozlicza się też z problemami, z jakimi zmaga się większość współczesnych, dorastających młodych ludzi. Rozbite lub patchworkowe rodziny, wielogodzinna praca rodziców, by związać koniec z końcem, obowiązek opieki nad młodszym rodzeństwem spadający na nastolatków czy – wreszcie – chęć zaistnienia w szkole, pozbycia się łatki ofiary czy szarej myszki. Pragnienie bycia kimś popularnym, lubianym, może – podziwianym. Wieczny niedosyt pieniędzy, chęć kupowania modnych rzeczy pod wpływem sugestii wpływowych rówieśników, chwalenie się „na wyrost” swoimi osiągnięciami czy wręcz udawanie popularności w mediach społecznościowych. Nie wspominając już o uzależnieniu od technologii – smartfonów, komputerów, Facebooka i Instagrama.

      Nowy chłopak to – z jednej strony – powieść problemowa, z drugiej zaś lektura bardzo zaskakująca i skłaniająca do refleksji – nad tym, co dotychczas udało nam się osiągnąć i nad tym, co nas dopiero w przyszłości czeka. I czy to, co tam znajdziemy, to, do czego dążymy, na pewno będzie dla nas dobre.

       

     • KONKURS MOJA GRA PLANSZOWA

     •  Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie lub z pomocą rodziców wykonaną grę planszową pt. Moja gra planszowa 


      Drodzy Rodzice!
      jeśli w erze komputerów i konsoli zdarza Wam się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki wspólnie  z dzieckiem, a wasze dziecko ma pomysł na grę według własnych reguł - ten konkurs jest właśnie dla Was! Zapoznajcie się z regulaminem i wspólnie ze swoją pociechą stwórzcie grę!
      cele konkursu:

      • promowanie zapomnianej nieco rozrywki jaką są gry planszowe i towarzyskie
      • zaprezentowanie wartości i talentu plastycznego dzieci oraz kształtowanie ich osobowości i odporności emocjonalnej
      • kształtowanie pojęć matematycznych, umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi
      • wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez wspólne tworzenie gry

      regulamin konkursu:

      1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i ich rodziców z wszystkich grup wiekowych
      2. Tematyka gry - gra planszowa o dowolnej treści
      3. Technika wykonania prac jest dowolna, format również dowolny
      4. Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcję, planszę oraz pionki do gry
      5. Każda gra zgłoszona w konkursie może być pracą wykonaną własnoręcznie lub z pomocą osób dorosłych
      6. Uczestnicy mogą wykonać i zgłosić do konkursu tylko jedną grę  planszową
      7. Ocenie podlegać będzie: pomysłowość, staranność wykonania oraz estetyka pracy
      8. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, przewidziane są nagrody za I, II, III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 - 4 oraz klasy 5 - 8
      9. Termin nadsyłania  prac konkursowych: do 25 maja 20120r.(Zdjęcie pracy oraz opis zasad gry) do pani Doroty Hoffmann
      10. Organizatorem jest biblioteka szkolna,               

      Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy podczas tworzenia gry!

       Dorota Hoffmann

       

     • Pasowanie na czytelnika

      2016/2017

                                      

       

       

      2015/2016

                                                       

                                                                            

       

       2014/2015

                                    

       

      2013/2014

                              

                              

       

      Spotkania z autorem

      Spotkanie z Barbarą Szelągowską i Moniką Jędrychowską 

       

                                     

                                       

       

      Spotkania z panem Tadeuszem Jakubowskim

            

      Zajęcia nie tylko biblioteczne

      Nocne spotkania czwartaków z "Baśnioborem"

                              

                                 

                             

      Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

                               

                                  

       

      "Bajkowanie z Ezopem"

            

                                

       

      "Spotkania z Julianem Tuwimem" - zajęcia w Bibliotece Miejskiej

                                 

                                  

       

       

      Szkolne apele, uroczystości, konkursy

      Dzień Książki i Praw Autorskich

                                                                        

                                            

                                             

       

      Szkolny Konkurs Recyctatorski

                                      

                                      

                                                      

                                                      

      Jubileusz naszego miasta - konkurs

                                

                                 

                               

                                

       

      Święto Niepodległości

      2016/2017

                                    

       

      2015/2016

                                      

       

      2014/2015

                                     

       

      2013/2014

                                       

       

       

      Konkurs na zagadkę

                                      

       

       

      Czytaj z Jedynką

                                    

       

        

      Kiermasz Książki podczas Szkolnych Festynów "Pożegnanie Lata - Powitanie Jesieni

       

      2016/2017

                                 

       

       

      2013/2014

                                

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszków
   • 22 758 63 52
   • ul. Topolowa 10 05 - 800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych