• Zasady Edukacji Zdalnej

• ZASADY EDUKACJI ZDALNEJ

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie

od dnia 26.10.2020

1. Wszystkie lekcje przebiegają według dotychczasowego planu lekcji.
          2. Dbając o relacje i dobrostan uczniów, godziny wychowawcze będą odbywać się na platformie TEAMS.
          3. Lekcja online trwa 30 minut, pozostałe 15 minut, to czas na pracę własną lub konsultację z nauczycielem.
          4. Przedmioty: język polski, j. angielski, j. niemiecki, matematyka, fizyka, chemia, informatyka będą prowadzone wyłącznie online na platformie Teams.
          5. W przypadku, gdy w tygodniu występują 2 godziny historii, biologii, przyrody, geografii, to jedna lekcja odbywa się online, a druga poprzez dziennik elektroniczny. Jeżeli w tygodniu z tych przedmiotów jest tylko 1 godzina lekcyjna, to zajęcia odbywają się online.
          6. Pozostałe przedmioty będą prowadzone głównie poprzez dziennik elektroniczny, to znaczy nauczyciele będą wysyłać zadania i określać termin ich wykonania.
          7. Nauczyciele prowadzący zajęcia za pośrednictwem dziennika elektronicznego, będą dostępni dla uczniów na platformie Teams w zespołach lekcyjnych,  w czasie trwania lekcji, aby w razie potrzeby uczniowie mogli się z nimi skonsultować.
          8. Uczniowie mają obowiązek odsyłać prace w terminie wyznaczonym przez nauczyciela.
          9.  Obecność na lekcji będzie zaznaczana na podstawie zalogowania się na platformę Teams (w przypadku lekcji online) lub odczytania wiadomości w dzienniku elektronicznym, w dniu w którym jest dana lekcja.
          10.  Brak logowania na Teams lub nieodczytanie zadania w czasie lekcji będzie zaznaczone w dzienniku jako nieobecność.
          11.  Zajęcia dodatkowe, przygotowujące do egzaminu klas 8 (język polski, język angielski, matematyka) będą odbywały się online według planu.
          12.  Zajęcia indywidualne oraz specjalistyczne (korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacji, itp.) odbywać się będą zgodnie z tygodniowym planem zajęć.