• Biblioteka szkolna

          • LEKTURY





          • LEKTURY KLAS 1-3

             

            1.  

            D.Wawiłow

            Zapach czekolady

            1.  

            B.Talicka

            O krakowskich psach i klepackich kotach

            1.  

            Ł.Wierzbicki

            Dziadek i Niedźwiadek

            1.  

            J.Porazińska

            Asiunia

            1.  

            A.Frączek

            Rany Julek

            1.  

            M.Pałasz

            Sposób na Elfa

            1.  

            D.Parlak

            Kapelusz pani Wrony

            1.  

            W.Cichoń

            Cukierku, ty łobuzie

            1.  

            M.Terlikowska

            Drzewo do samego nieba

            1.  

            L.Kołakowski

            Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?

            1.  

            B.Kosmowska

            Dziewczynka z parku

            1.  

            J.Porazińska

            Pamiętnik Czarnego Noska

            1.  

            Ł. Wierzbicki

            Afryka Kazika

            1.  

            G.Kazdepke

            Dedektyw pozytywka

            1.  

            M.Kostyrko

            Klechdy domowe

            1.  

            St. Wortman

            U złotego źródła

            1.  

            G.Knutsson

            Przygody Filonka Bezogonka

            1.  

            H. Lofting

            Doktor Dolittle i jego zwierzęta

            1.  

            W. Chotomska

            Dzieci Pana Astronoma

            1.  

            E. Szelburg-

            Zarembina

            Najmilsi

            1.  

            Cz. Centkiewicz

            Zaczarowana zagroda

            1.  

            Cz. Centkiewicz

            Anaruk, chłopiec z Grenlandii

            1.  

            M. Konopnicka

            Na jagody

            1.  

            M. Kownacka

            Kajtkowe przygody

            1.  

            S. Michałkow

            Nie płacz koziołku

            1.  

            J. Papuzińska

            Nasza mama czarodziejka

            1.  

            M. Kownacka

            Kukuryku na ręczniku

            1.  

            M. Buczkówna

            Szaraczek

            1.  

            J. Grabowski

            Czarna owieczka

            1.  

            Cz. Janczarski

            Jak Wojtek został strażakiem

            1.  

            J. Ratajczak

            Ziarenka maku

            1.  

            J. Porazińska

            Szewczyk Dratewka

            1.  

            R. Pisarski

            O psie, który jeździł koleją

            1.  

            H. Bahdaj

            Pilot i ja

            1.  

            J. Tuwim

            Słoń Trąbalski

            1.  

            J. Tuwim

            Lokomotywa

            1.  

            M. Kownacka

            Plastusiowy pamiętnik

            1.  

            H. Januszewska

            Kopciuszek

            1.  

            Wł. Bełza

            Kto ty jesteś?

            1.  

            J. Grabowski

            Puc, Bursztyn i goście

            1.  

            A. Milne

            Kubuś Puchatek

            1.  

            M. Krüger

            Karolcia

            1.  

            M. Konopnicka

            Co słonko widziało?

            1.  

            J. Duszyńska

            Cudaczek Wyśmiewaczek

            1.  

            A. Lindgren

            Dzieci z Bullerbyn

            1.  

            M.Jaworczakowa

            Oto jest Kasia

            1.  

            K. Makuszyński

            Awantura o Basię

            1.  

            M.Jaworczakowa

            Jacek, Wacek i Pankracek

            1.  

            Ch. Perault

            Bajki

            1.  

            W. J. Grimm

            Baśnie

            1.  

            I. Kryłow

            Bajki dla dzieci

            1.  

            J. Ch. Andersen

            Calineczka, Dziecię Elfów

            1.  

            J. Ch. Andersen

            Baśnie

            1.  

            J. Tuwim

            Wiersze dla dzieci

            1.  

            J. Brzechwa

            Brzechwa dzieciom

            1.  

            Wł. Broniewski

            Dla dzieci

            57.

            W. Chotomska

            Pięciopsiaczki

            58

            K. Kleniewska-Kowaliszyn

            Magda, Paweł i Ty

            59.

            M. McDonalds

            Hania Humorek Ratuje Świat       

            60.

            K. Makuszyński

            120 Przygód Koziołka Matołka-1

            61.

            K. Makuszyński

            Przygódy Koziołka Matołka-2

            62.

            K. Makuszyński

            O wawelskim smoku

            63.

            A. Lindgren

            Lotta z ulicy Awanturników

            64.

            A. Lindgren

            Dzieci z ulicy Awanturników

            65.

            Pal Bekes

            Czarodziej Dwie Lewe Ręce

            66.

            J. Papuzińska

            Agnieszka opowiada bajki

            67.

            W. Chotomska

            Drzewo z czerwonym żaglem

            68.

            J. Brzechwa

            Akademia pana Kleksa

            69.

            M. Konopnicka

            O krasnoludkach i sierotce Marysi

            70.

            W. Chotomska

            Legendy Polskie

             

             

            LEKTURY KLAS 4-8

             

            lp

            Autor

            Tytuł

            1.  

            Ks. J.Twardowski

            Patyki i patyczki

            1.  

            H. Sienkiewicz

            W pustyni i w puszczy

            1.  

            A. Oppman

            Legendy warszawskie

            1.  

            A. Kamiński

            Kamienie na szaniec

            1.  

            A. Mickiewicz

            Dziady cz. II

            1.  

            A. Czechow

             

            Śmierć urzędnika, Kameleon, Człowiek w futerale

            1.  

            E. Emmanuel

             

            Oskar i pani Róża

            1.  

            Dąbrowska, Konopnicka, Orzeszkowa, Prus

            Opowiadania

            1.  

            F. Molnar

            Chłopcy z placu broni

            1.  

            I. Krasicki

            Wybór bajek i satyr

            1.  

            H. Sienkiewicz

            Krzyżacy

            1.  

            M. Twain

            Przygody Tomka Sawy’era

            1.  

            S. Żeromski

            Syzyfowe prace

            1.  

            R. Kipling

            Księga dżungli

            1.  

            H. Sienkiewicz

            Potop

            1.  

            H. Sienkiewicz

            Quo vadis

            1.  

            H.Sienkiewicz

            Nowele wybrane

            1.  

            J. Korczakowska

            Spotkanie nad morzem

            1.  

            J. Słowacki

            Balladyna

            1.  

            A. Mickiewicz

            Pan Tadeusz

            1.  

            R. Kosik

            Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

            1.  

            M. Kownacka

            Rogaś z doliny Roztoki

            1.  

            C. Collodi

            Pinokio

            1.  

            L.J. Kern

            Ferdynand wspaniały

            1.  

            K. Makuszyński

            Szatan z siódmej klasy

            1.  

            J.Jurgielewiczowa

            Ten obcy

            1.  

            D. Defoe

            Robinson Kruzoe

            1.  

            L.M.Montgomery

            Ania z Zielonego Wzgórza

            1.  

            M. Musierowicz

            Kłamczucha

            1.  

            M. Dąbrowska

            Marcin Kozera

            1.  

            St. Lem

            Opowieści o pilocie Pirxie

            1.  

            St. Lem

            Bajki robotów

            1.  

            A. Fiedler

            Dywizjon 303

            1.  

            D. Terakowska

            Władca Lewawu

            1.  

            M. Wojtyszko

            Bromba i inni

            1.  

            E. Niziurski

            Sposób na Alcybiadesa

            1.  

            S. Szmaglewska

            Czarne stopy

            1.  

            M. Kuczyński

            Atlantyda wyspa ognia

            1.  

            J. Verne

            Tajemnicza wyspa

            1.  

            E. Nowacka

            Małgosia kontra Małgosia

            1.  

            J. Domagalik

            Pięć przygód detektywa Konopki

            1.  

            M. Musierowicz

            Kwiat kalafiora

            1.  

            H. Ożogowska

            Tajemnica zielonej pieczęci

            1.  

            E. Knight

            Lassie wróć!

            1.  

            K. May

            Skarb w srebrnym jeziorze

            1.  

            R.L. Stevenson

            Wyspa skarbów

            1.  

            F.H. Burnett

            Tajemniczy ogród

            1.  

            A. Lindgren

            Pippi Pończoszanka

            49.

            A. Lindgren

            Bracia Lwie Serce

            50.

            K. Makuszyński

            Panna z mokrą głową

            51.

            J. Olech

            Dynastia Miziołków

            52.

            J. Verne

            80 dni dookoła świata

             

            53.

            Ch. Dickens

            Opowieść wigilijna

            54.

             

            Legendy Polskie

            55.

            M. Twain

            Książe i żebrak

            56.

            F.H. Burnett

            Mały Lord

            57.

            W. Markowska

            Mity Greków i Rzymian

            58.

            A. Szklarski

            Tajemnicza wyprawa Tomka

            59.

            C.S. Lewis

            Opowieści z Narnii

            60.

            J.I. Kraszewski

            Stara baśń

            61.

            A. Szklarski

            Tomek w krainie kangurów

            62.

            B.Leśmian

            Ali Baba i 40 zbójców

            63.

            E.T.A. Hoffmann

            Dziadek do orzechów

            64.

            L. Carroll

            Przygody Alicji w krainie czarów. Alicja po drugiej stronie lustra.

            65.

            Sempe i Gościnny

            Mikołajek

            66.

            J.R.R. Tolkien 

            Hobbit

            67.

            A. Onichimowska

            Daleki rejs

            68.

            J.R.R. Tolkien 

            Władca Pierścieni

            69.

            Moony Witcher

            Dziewczynka z Szóstego Księżyca

            70.

            R. Dahl

            Charcie i fabryka czekolady

            71.

            A. Minkowski

            Dolina światła

            72.

            J.K.Rowling

             

            Harry Porter i Komnata Tajemnic

             

            73.

            A. Fredro

            Zemsta

            74.

            A. de Saint- Exupery

            Mały Książę

            75.

            W. Szekspir

            Romeo i Julia

            76.

            A. Mickiewicz

            Ballady i romanse

            77.

            W.M. Thackeray

            Pierścień i róża

            78.

            W. Żukrowski

            Porwanie w Tiuturlistanie

            79.

            M. Krűger

            Ucho, dynia, sto ….

            80.

            T. Jansson

            Opowiadania z Doliny Muminków

            81.

            W. Gomulicki

            Wspomnienia niebieskiego mundurka

            82.

            J. Korczak

            Król Maciuś Pierwszy

            83.

            J. Kochanowski

            Fraszki, Pieśni, Treny

            84.

            H .Rudnicka

            Uczniowie Spartakusa

            85.

            J. Broszkiewicz

            Wielka, większa i największa

            86.

            H. Domańska

            Historia żółtej ciżemki

            87.

            Z. Żurakowska

            Jutro niedziela

            88.

            Z. Nowakowski

            Przylądek dobrej nadziei

            89.

            J. Parandowski

            Przygody Odyseusza

            91.

            O. Fritsche

            Skarb Troi

            92.

            N.H. Kleinbaum

            Stowarzyszenie Umarłych Poetów

            93.

            J. Christa

            Kajko i Kokosz Szkoła Latania

             

             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszków
      • sp1@miasto.pruszkow.pl
      • 22 758 63 52
      • ul. Topolowa 10 05 - 800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych