• Biblioteka szkolna

     • Nowości w bibliotece


     • http://www.sp8.kalisz.pl/files/editor/szlaczek.jpg

      Stowarzyszenie umarłych poetów

       

                    Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i... nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

      Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira.

       

            Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa! Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody spotkają ich po drodze? I czy uda się im znaleźć zaginiony skarb?

       

       

       

           Kolejny tom najsłynniejszej polskiej serii fantasy. Kasztelan Mirmił, postanawia nauczyć się latać na miotle. Wyrusza, więc ze swymi dzielnymi wojami - Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Nieobecność głównych obrońców Mirmiłowa wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na gród. Czy dzielni wojowie zdążą wrócić na czas?

       
       

       

           Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród.
      Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe...

       

       

       „Emma i ja” ElizabethFlock 

       

       

         Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Lubi    się bawić i marzy o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata  wyobraźnia nie  pozwala jej uciec od dramatu w rodzinnym domu. Kiedyś w jej świecie panowały  miłość, radość i spokój. Wszystko się zmieniło po  tragicznej śmierci ojca. W domu  rządzi teraz ojczym, który znęca się nad rodziną. Carrie chce uchronić przed nim  młodszą siostrę, złotowłosą, łagodną Emmę. Wie, że na pomoc matki nie ma co  liczyć. Udręczone do granic wytrzymałości dziewczynki nieświadomie prowokują  serię wydarzeń, które prowadzą do nieuchronnej tragedii…

       

       

       

       „Zezia i Giler” Agnieszka Chylińska

       

       

       Poznajcie perypetie 8-letniej Zezi. Dowiedzcie się czemu jej młodszego  brata nazywają Gilerem i kto to jest Idźstąd. Zezia zdradzi wam sekret na  najfajniejszy na świecie sposób obierania ziemniaków i podpowie jak  sprawić, by w szufladzie rycerze walczyli ze smokami. Zacznijcie  czytać, a pokochacie rodzinę Zezików!

       

       

       

       „Zaopiekuj się mną. Mgiełka porzucona kotka” Holly Webb

       

       

           Amelka zawsze chciała mieć kotka, ale jej rodzice uważają, że jest na to jeszcze za mała. Jednak pewnego mglistego poranka dziewczynka zauważa maleńką kicię zwierzątko jest wychudzone i nie ma obroży, więc Amelka uznaje, że kotka jest bezdomna. Nazywa ją Mgiełką. Mgiełka jest bardzo płochliwa, ale stopniowo zaczyna coraz bardziej ufać dziewczynce i przywiązuje się do niej. Jak długo naszej bohaterce uda się utrzymać w sekrecie przyjaźń z kotką? 

       

       „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”

       

       

           Nazywam się Nela i mam już dziewięć lat. A to jest już moja druga książka! Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i ostatnio Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny i ostatnio też Wietnam. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. 

       

       

      „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 5. Ostatni olimpijczyk”

       Rick Riordan

       

           Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszków
   • sp1@miasto.pruszkow.pl
   • 22 758 63 52
   • ul. Topolowa 10 05 - 800 Pruszków Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych