• PLAN DZIAŁAŃ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2022-2023

• 03.01.2023 22:24
          • PLAN DZIAŁAŃ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2022-2023
            TERMIN REALIZACJI ZADANIA
            1. Akcja rekrutacyjna w szkole. Promocja SKW.
            1. Planujemy całoroczną pracę Klubu. Wspólne przyjęcie planu działania. Założenie nowych dzienniczków dla wolontariuszy.
            1. Wolontariusz niesie pomocną dłoń - działania w świetlicy szkolnej  i bibliotece szkolnej.
            PAŹDZIERNIK
            1. Przystąpienie do akcji Cała Polska czyta dzieciom- czytanie bajek uczniom klas 1-2
            1. Akcja ZAPOMNIANE GROBY – porządkowanie opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu w Tworkach
            1. Zbiórka suchej karmy dla zwierząt znajdujących się w Ośrodku Adopcyjnym dla Zwierząt w Pruszkowie.
            LISTOPAD
            1. Webinar dla wolontariuszy  i opiekunów Temat: „Ekologia na co dzień i od święta”.  godz. 17.00
            1. Zbiórka maskotek dla strażaków - współpraca ze Stowarzyszeniem Patrz Sercem.
            GRUDZIEŃ
            1. Obchody DNIA WOLONTARIUSZA (5 grudzień) – gazetka okolicznościowa, udział w Wirtualnym Festiwalu „Włącz Wolontariat”.
            1. Pomoc przy organizacji paczek dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Bernardynek Samarytanek- zbiórka słodyczy i upominków
            1. Współpraca ze Szkolnym Samorządem -przygotowanie kartek świątecznych dla dzieci z oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
            1. Udział w Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym przez Miasto Pruszków  – przygotowanie świątecznych ozdób na kiermasz.
            STYCZEŃ
            1. Przystąpienie do akcji WOŚP. Udział naszych wolontariuszy w zbiórce pieniędzy do puszek.

LUTY
            1. Wolontariusze SP1 dla UNICEFU- wsparcie programu Prezenty bez pudła – organizujemy zbiórkę pieniędzy  WALKĘ Z NIEDOŻYWIENIEM.
            MARZEC
            1. Akcji Cała Polska czyta dzieciom- czytanie bajek uczniom klas 1-2
            1. Zbiórka paczek świątecznych na rzecz potrzebujących pomocy- współpraca z fundacją Świat Na Tak
            1. Światowy dzień wody. Wolontariusze SP1 dla UNICEFU- wsparcie programu Prezenty bez pudła - organizujemy zbiórkę pieniędzy na pojemniki na wodę.
            KWIECIEŃ
            1. Obchody DNIA ZIEMI - włączenie się do akcji Sprzątanie Świata z okazji Dnia Ziemi.
            1. Zbiórka suchej karmy dla zwierząt znajdujących się w schronisku - wizyta w Ośrodku Adopcyjnym dla Zwierząt w Pruszkowie - porządkowanie kojców psiaków.
            MAJ
            1. Akcji Cała Polska czyta dzieciom- czytanie bajek uczniom klas 1-2
            1. Wolontariusze SP1 dla UNICEFU- wsparcie programu Prezenty bez pudła – organizujemy zbiórkę pieniędzy na SZKOŁĘ W PUDEŁKU
            CZERWIEC
            1. Podsumowanie pracy w całym roku szkolnym, opracowanie wniosków na przyszły rok szkolny.

Prace w ciągu całego roku szkolnego:
            • Organizowanie zebrań Wolontariatu Szkolnego.
            • Aktualizacja informacji o działalności Wolontariatu Szkolnego na stronie internetowej szkoły.

Informujemy, że w trakcie roku szkolnego Plan Pracy Szkolnego Koła Wolontariatu może ulec modyfikacji ze względu na udział w innych przedsięwzięciach, które nie zostały ujęte w rodzaju działalności, a pojawiają się na bieżąco na stronach różnych fundacji i stowarzyszeń.