• Święto Narodowe Konstytucji 3 maja

• Jak świętować w czasie pandemii?

Za kilka dni będziemy obchodzili 230. rocznicę uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w historii Polski. Konstytucja przyjęta w czasie obrad Sejmu Wielkiego w dniu 3 maja ma swoje szczególne miejsce w historii Europy. Rzeczpospolita Polska jako pierwszy kraj w Europie zdobyła się na wysiłek stworzenia dokumentu o tak wielkiej randze. Z okazji narodowego święta gorąco zachęcam do skorzystania z okazji jaką daje nam Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizując lekcję historii online pt. „Co się wydarzyło 3 maja 1791 r.?"  Poniżej zamieszczam wskazówki w jaki sposób skorzystać z zaproszenia.

Dla kogo? Dla dzieci powyżej 10 lat, młodzieży, osób dorosłych
                Kiedy? 3 maja 2021 r., godz. 11.00–12.00
                Gdzie? online, MS Teams,  https://bit.ly/326kvBB
                Zajęcia są bezpłatne, wystarczy o danej godzinie wejść na platformę przez podany link.

Zapraszam do udziału w lekcji

Wojciech Cieślicki

• Międzynarodowy dzień tańca

• Święto tańca przypadające na 29 kwietnia ustanowione zostało w 1982 roku. 29 kwietnia to data urodzin Jeana-Georgesa Noverre, wielkiego reformatora baletu.

Przesłaniem Międzynarodowego Dania Tańca jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca.

Katarzyna Chmielewska

• Zebrania

• Szanowni Państwo,

zapraszamy na zebrania śródrocze oraz spotkania z nauczycielami. Spotkania odbędą się na platfotmie Teams a ich harmonogram znajdą Państwo poniżej. Zebrania w klasach 1-3 przełożone są na maj.

Zebranie_rodzicow__27.04.2021r.docx

• Ogólnopolski konkurs matematyczny "TopMaths"

• Dnia 29.04.2021 roku wystartuje bardzo długo wyczkiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!

Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich pasjonatów matematyki, którzy chcą spróbować swoich sił z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

1. Konkurs „TopMaths” zostanie przeprowadzony online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu. Zostanie on rozegrany w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy zabawy są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one przygotowane przez nauczycieli matematyki, dzięki temu ich rozwiązywanie stanowić będzie doskonały trening dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się zagadnienia nawiązujące do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).

4.Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To też możliwość, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

• Dzień Ziemi  - 22 Kwietnia

Drodzy Przyjaciele Ziemi,

W dniu tak szczególnym dla Matki Natury,

Proszę dla Niej zachować odrobinę kultury.

Zbierać i segregować śmieci po sobie,

Ziemia odetchnie i podziękuje Tobie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1

W ramach troski o Naszą Planetę,

Wykonać proszę poniższe cele:

Najbliższy czwartek - to czas sprzątania,

Niech Wasza okolica, będzie nie do poznania!

Dodatkowo obejrzeć film z linku poniżej oraz rozwiązać test krótki

Odpowiedź wyświetli się szybko i rozwikła ekologiczne smutki.

Link do filmu

Link do testu:

Przygotował:

mgr inż. Rafał Nachyła

• Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

• W tym roku szkolnym nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

Żonkile są  symbolem pamięci o powstaniu które wybuchło w warszawskim getcie w 1944. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim.

W tym roku w ramach udziału w projekcie:

- uczniowie klas I-III- zapoznają się z przygotowanymi dla tej grupy opowiadaniami. Autorki – Zofia Stanecka oraz Justyna Bednarek – poruszają w nich takie tematy jak empatia, sprawiedliwość i strata.

-  uczniowie klas IV-VI  obejrzą film „Będę pisać” w reżyserii Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Uzupełnieniem filmu są karty pracy poruszające tematykę ocalenia, walki i siły przyjaźni.

- uczniowie klas VII-VIII- film "Muranów - Dzielnica Północna" w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców.

Przygotowane przez edukatorów Muzeum POLIN materiały dotyczące akcji Żonkile będę dostępne na stronie muzeum https://www.polin.pl/pl  od dnia 19 kwietnia.

Zachęcamy do ich obejrzenia.

Piątek 26.04.2024