• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 27 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Pruszkowa Pan Paweł Makuch, nauczyciele oraz dyrektorzy przedszkoli, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
                Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając piórem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Wideo: Wideo(5).mov

• "Zgrana klasa" - CZAS START

• Drodzy Uczniowie,

Zachęcamy Was do wspólnej zabawy w ramach międzyklasowego konkursu pn.:"Zgrana klasa".

Najbliższe działanie zaplanowane jest na 7 października (piątek).

P.S Do wiadomości dołączamy regulamin konkursu wraz z harmonogramem zaplanowanych działań.

Życzymy udanej zabawy

Konkurs_Zgrana_Klasa_SP_nr1(1).docx​​​​​​​

• Narodowe czytanie 2022

• W dniu 16.09.2022 roku odbył się finał akcji "Narodowe Czytanie",  w którym uczestniczyła klasa 7a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego. W tym roku wydarzenie nawiązywało do utworu Adama Mickiewicza pod tytułem "Ballady i Romanse".

Spotkanie rozpoczęło się wykładem Pana Grzegorza Zegadły – Dyrektora Książnicy Pruszkowskiej  - dotyczącym epoki romantyzmu i twórczości naszego polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Po tym wydarzeniu uczniowie klasy 7a czytali ballady i romanse.  We wspólne interpretacje utworów włączyli się również nasi koledzy i koleżanki z Ukrainy. Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył uroczyste dyplomy oraz pamiątkowe wydania dzieła, które było przedmiotem czytania.

Dzięki organizacji przez bibliotekę akcji Narodowego Czytania 2022 każdy z uczestników miał poczucie, że brał udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Czwartek 25.04.2024