• "Lato w Mieście 2024"

Akcja Lato w Mieście kierowana jest przez Prezydenta Miasta Pruszkowa do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w terminie od 24 czerwca do 16 sierpnia 2024 r.

Zapisy przyjmują szkoły, które w wybranym terminie organizują wypoczynek (tabela poniżej). Zapisy odbywają się w godzinach pracy sekretariatu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pracownicy sekretariatu danej szkoły będą przyjmować maksymalnie 3 karty kwalifikacyjne uczestnika wypoczynku składane przez jedną osobę.

Uczestnikami akcji mogą być uczniowie klas 1-4 pruszkowskich szkół podstawowych oraz uczniowie klas 1-4 mający stałe miejsce zamieszkania w Pruszkowie.

W każdej ze szkół planowane jest utworzenie 4 grup liczących po 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup.

Czas trwania zajęć - 8.00 – 16.00.

Odpłatność za udział w półkoloniach wynosi 300 zł za tydzień.

W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają opiekę, ciekawe zajęcia, gry i zabawy sportowe, wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje oraz 2 posiłki w tym
                II śniadanie i obiad.

Program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Pruszkowa: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska.

Akcja współfinansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa.

Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

Organizacja zajęć odbędzie się wg. poniższego harmonogramu:

• Dzień otwarty dla przedszkolaków

• Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłorocznych pierwszoklasistów, którzy chcą lepiej poznać naszą szkołę na dzień otwarty, który odbędzie się w najbliższy piątek 10 maja o godzinie 10:00. Będzie to świetna okazja do zapoznania się ze społecznością Jedynki.

Zapraszamy!!!

Niedziela 19.05.2024