• Z życia szkoły

       • Edukacja ekologiczna

       • Dzień dobry,

        W związku z umieszczeniem na naszej stronie internetowej: www.mzo.pl, w zakładce „Edukacja ekologiczna” filmu z  naszym logotypem, pragnę zaproponować Państwu możliwość udostępniania 35-minutowej prelekcji związanej

        z zagospodarowaniem odpadów i recyklingiem szkołom w ramach nauczania zdalnego. Myślę, że jest to idealny sposób na wirtualne przekazanie prawdziwej wiedzy nauczycielom i dzieciom w zakresie dbałości o środowisko.

        W razie pytań i wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

        Z poważaniem,

        Iwona Paradowska-Syga

        Radca Prawny

        Tel.: +48 510 203 601

      • Informacje dotyczące powrotu uczniów klas 1-3 do szkoły.
       • Informacje dotyczące powrotu uczniów klas 1-3 do szkoły.

       • Informujemy, że od 18 stycznia 2021r. uczniowie klas 1 – 3 wracają do szkoły.

        Lekcje będą się odbywały według obowiązującego planu zajęć. Każda klasa ma wyznaczoną jedną salę, a na korytarzu swoją przestrzeń. Z obiadów dzieci będą korzystały na różnych przerwach, by uniknąć tłoku w stołówce.

        Do szkoły klasy pierwsze wchodzą wejściem od strony boiska, natomiast klasy 2 i 3 wejściem głównym.

        Bardzo prosimy, by dzieci miały w plecaku po 3 – 4 maseczki na zmianę oraz pusty woreczek na maseczki zużyte. Rodzice i opiekunowie nie wchodzą na teren szkoły.

        Obowiązują nas procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, które znajdują się na naszej stronie internetowej.

        Przydział sal lekcyjnych:

        I piętro

        sala 1.2 – klasa 1a

        sala 1.3 – klasa 3a

        sala 1.4 – klasa 2a

        sala 1.5 – klasa 1b

        II piętro

        sala 2.1 – klasa 2b

        sala 2.2 – klasa 3b

        sala 2.4 – klasa 3c

        sala 2.6 – klasa 2c

       • Podziękowania

       • Samorząd Szkolny gorąco dziękuje rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy włączyli się w świąteczną zbiórkę słodyczy i upominków dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego sióstr Benedyktynek Samarytanek oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie. Dzięki Wam udało się nam zrobić naprawdę „bogate” paczki. Mamy nadzieję, że sprawiły one radość dzieciom.

        Jeszcze raz gorąco dziękujemy.

       • Wigilia klasowa 4a

       • Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania piosenki świątecznej Happy Xmas w wykonaniu Mateusza i jego taty. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Czwartoklasiści byli zachwyceni.Następnie uczniowie przygotowali prezentację świąteczną z życzeniami i podziękowaniami dla wychowawczyni. Po chwilach wzruszenia, kiedy emocje trochę opadły, dzieci zaprezentowały, przygotowane wcześniej, zagadki, rebusy i quizy związane ze świętami. Było dużo śmiechu i jeszcze więcej zabawy.Na koniec spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia. Mam nadzieję, że szybko się spełnią...Jeszcze raz bardzo serdecznie chciałam podziękować moim Uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas klasowej wigilii.Katarzyna Chmielewska

       • Wspomnienia z października- przerwy klasy 4a

       • Podczas przerw nie było czasu na nudę. Większość chłopców grała w ping-ponga. Dziewczynki zajmowały się rysowaniem lub przyniesionymi z domu grami.Przerwy przepełnione były rozmowami i żartami. Każdy znalazł coś dla siebie. W czwartki, gdy lekcje odbywały się w sali muzycznej, Mateusz grał na pianinie.Chętni uczniowie wybierali piosenki na YouTube i przy nich tańczyliśmy. Dzięki temu miałam okazję poznać, jakże odmienne, gusta muzyczne moich uczniów.Poniżej zamieszczone są zdjęcia, które pokazują, jak uczniowie klasy 4a organizowali sobie czas podczas przerw.Katarzyna Chmielewska

      • Grudniowe spotkanie z przyjaciółmi
       • Grudniowe spotkanie z przyjaciółmi

       •  Od początku grudnia żyliśmy przygotowaniami do tego świątecznego koncertu. Jedni przygotowywali repertuar, inni biegali za upominkami i szykowali poczęstunek. Szykowaliśmy się na "Grudniowe spotkanie z przyjaciółmi" ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Benedyktynek Samarytanek oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie.

         W tym roku los zdecydował inaczej. Z powodu zamknięcia szkół nie mogliśmy Ich u nas gościć, ale to nie znaczy, że nic dla nich nie przygotowaliśmy. Jacy byliby z nas przyjaciele, gdybyśmy zapomnieli o nich w takim czasie?!

         Dzięki dobrym sercom naszych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zebrać słodycze i kosmetyki oraz świąteczne gadżety😊

         Za pośrednictwem naszych nauczycieli przekazaliśmy wszystkie zebrane rzeczy do ośrodków. Mamy nadzieję, że sprawiły one radość naszym przyjaciołom. Do upominków dołączyliśmy, nagrany na pendrivach, mini-koncert przygotowany przez uczniów naszej szkoły, możecie go obejrzeć w załączonym linku.

       • ZMIANY W ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO

       •  

        Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju,

        Dyrektor SP 1 Zarządzeniem nr 13/20/21 z 10.12.2020r. zmienił organizację pracy szkoły

         

        Zarządzenie Dyrektora SP 1

         

        1. Rada zagrożeniowa                                14.12.2020
        2. Ferie zimowe                                           04.01- 17.01.2021
        3. Wystawienie ocen na I półrocze do         26.01.2021
        4. Rada klasyfikacyjna                                 01.02.2021
        5. Początek II półrocza                                02.02.2021
        6. Zebranie z rodzicami                               08 i 09.02.2021
      • Akcja „Ferie bez nudy”
       • Akcja „Ferie bez nudy”

       • W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.  Ministerstwo Edukacji i Nauki  chce, aby czas odpoczynku był inspirujący i ciekawy, dlatego zachęca do skorzystania z przygotowanych ofert.

        1. Ferie z TVP

        Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

        Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

        2. Akcja „Ferie bez nudy”

        Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. 

        Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

        Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

        Zachęcamy do korzystania z nich!

         

       • VII Ogólnopolski Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2021

       • Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby  nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator… W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal. Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ichpozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd… Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil, KRS nr 0000393451, adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl [1] Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail:chlorofil@chlorofil.com.plKonkurs jest bezpłatny.

       • Mobilne poradnictwo kryzysowe.

       • W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym rozprzestrzeniającym się koronawirusem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie uruchomił „Mobilne poradnictwo kryzysowe”.

        Dla mieszkańców Pruszkowa  uruchomiono infolinie, gdzie pod wskazanymi numerami telefonów mieszkańcy mogą skorzystać ze wsparcia i poradnictwa:

      • Bezpieczne ferie
       • Bezpieczne ferie

       • Drodzy Uczniowie,

        przed nami długi czas feryjny, aby przebiegał on bezpiecznie, musicie pamięteć o zasadach bezpiecznego postępowania. Pragniemy przypomnieć wam najważniejsze zasady w formie prezentacji, którą znajdziecie poniżej:

        BEZPIECZNE_FERIE_ZIMOWE.ppt​​​​​​​

       • Wyniki konkursu: "Godło Polskie"

       • Szkolny Konkurs: „Godło Polskie” - z okazji obchodów 

        Narodowego Święta Niepodległości

         W kategorii klas: 4-8

        I miejsce: Paweł Marczak, klasa 8 A

        II miejsce: Sara Michałek, klasa 5 A

         III miejsce:  Martyna Ładosz, klasa 8 A

        Wyróżnienie:Marcela Bułtowicz, klasa 6 D i Małgorzata Kachniarz, klasa IV B

        W kategorii klas: 1-3

        I miejsce: Julia Nowicka, klasa I A

        II miejsce: Aleksandra Kachniarz, klasa III b i  Wiktoria Pykało, klasa I A

        III miejsce: Helena Jędra, klasa  I B

        Nagrody i dyplomy zostaną przyznane po powrocie do Szkoły.

        Serdecznie dziękujemy  uczniom naszej Szkoły za zaangażowanie i udział   

        w konkursie plastycznym: "Godło Polski”. 

        Życzymy dalszych sukcesów .

        Organizatorzy

       • Wyniki konkursu "Jesienne ludziki"

       • Jesienią odbył się konkurs "Jesienne ludziki". Klasy 1-3 miały wykonać ludziki, a klasy 4-8 nie tylko je wykonać, ale i sfotografować w ciekawy sposób. Ze względu na zdalne nauczanie, konkurs przeniósł się w przestrzeń wirtualną i nawet młosi ucnziowie przesyłali zdjęica wykonanych prac. Prace były niezwykle pomysłowe i wszystkie piękne. Trudno było wybrać zwycięzców, ale udało się. W galerii znajdują się prace przesłane na konkurs. Jeśli kogoś pracy brakuje proszę o kontakt.

        Klasy 1-3 

        1. Filip Łojko 2. Julia Nowicka 3.Ola Kachniarz

        Wyróżnienie: Hania Grabowska 

        Klasy 4-5

        1. Michał Twardowski i Cezary Juszczyk 2. Marysia Gierek  3. Bartek Plasota

        Wyróżnienie: Oliver Łasak i Sara Michałek 

        Klasy 6-8

        1. Kosma Brzezińki i Tymon Brzeziński 

    • Godziny dzwonków

     Sobota 10.06.2023
    • Kalendarz

      brak danych
    • Media społecznościowe

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Aktualności

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszków
    • 22 758 63 52
    • ul. Topolowa 10 05 - 800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych