• Z życia szkoły

• Bezpieczne ferie zimowe

• List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty do rodziców uczniów dot. bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

Szanowni Państwo,

tegoroczne ferie zimowe w województwie mazowieckim odbędą się w terminie od 15 stycznia 2024 r. do 28 stycznia 2024 r. W tym czasie będą organizowane dla dzieci i młodzieży różnorodne formy wypoczynku zimowego w miejscu zamieszkania lub w formie turnusów wyjazdowych w kraju i za granicą.

Ferie to wyczekiwany przez uczniów odpoczynek od zajęć dydaktycznych, czas zabawy, poznawania nowych ludzi, miejsc, zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń oraz rozwijania pasji.

Przypominam, że wybierając kolonie, obóz czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty, a także program pracy z dziećmi, kwalifikacje zatrudnionych wychowawców, sposób zapewnienia opieki medycznej uczestnikom wypoczynku czy warunki sanitarnohigieniczne obiektu. Ważne jest, aby szczegółowo zapoznać się z umową zawieraną z organizatorem, do którego obowiązków należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wypoczynku.

Informuję, że wszystkie formy wypoczynku trwającego dłużej niż dwa dni w okresie ferii zimowych w kraju lub za granicą podlegają zgłoszeniu kuratorowi oświaty właściwemu, ze względu na siedzibę i miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku.

Każde zatwierdzone zgłoszenie wypoczynku znajduje się w elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://wypoczynek.mein.gov.pl/.

Szczegółowe informacje na temat wypoczynku dzieci i młodzieży znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2  oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie  https://www.kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/organizacja-wypoczynku/wypoczynek.

Wyrażam nadzieję, że tegoroczne ferie zimowe będą w pełni bezpieczne i przyniosą wypoczywającym dzieciom i młodzieży wiele radości oraz niezapomnianych chwil.

Mazowiecki Wicekurator Oświaty/-/Dorota Skrzypek

• Orszak Trzech Króli 2024

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszytkim, którzy przybyli na Orszak Trzech Króli. Dziękujemy zwłaszcza uczniom, którzy aktywnie włączyli się w przebieg Orszaku. Śpiewanie kolęd, sceny, na których były odgrywane fragmenty jasełek, walka aniołów z diabłami czy mini zoo to elementy uświetniające tegoroczne wydarzenie, w których każdy mógł odnależć coś interesującego dla siebie. Ziomowa aura nie przeszkodziła nam w licznym przybyciu na Orszak. Do zobaczenia za rok, 6 stycznia!

• Wznawiamy kwestowanie dla WOŚP

• Po świątecznej przerwie wracamy
                i kontynuujemy kwestowanie dla WOŚP ♥️

Pieniążki do szkolnej puszki zbieramy
                do dnia 12 stycznia (piątek).

Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki ♥️❣️ ♥️

• Witamy rok 2024!

• Szanowni Rodzice,
                Drodzy Uczniowie,

przyjmijcie życzenia noworoczne:

Życzymy Wszystkim, żeby ten
                Nowy Rok 2024 obfitował w zdrowie
                i szczęście, a wszystkie noworoczne postanowienia udało się zrealizować.

• Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

• Boże Narodzenie  to  święta wyjątkowe i ważne.
                Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

W tym przedświątecznym okresie, w naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel. W piątek 22 grudnia uczniowie klasy 5b zaprezentowali całej społeczności szkolnej inscenizację związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliły znane i nieznane  kolędy i pastorałki wykonywane przez uczniów.
                Po apelu Pani Dyrektor Ewa Nowicka przyjęła od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju, podziękowała uczniom oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Środa 28.02.2024
          • Kalendarz