• NARODOWY SPIS POWSZECHNY

• Szanowni Państwo

Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://liblink.pl/HYG8A33fs4 Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną - możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.

Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.

Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz! Więcej informacji: https://liblink.pl/NLRXiTnMu5

Gminne Biuro Spisowe

Miasta Pruszkowa

• Spektakl ekologiczny

• Dnia 21 września odbył się w naszej szkole spektakl ekologiczny dla  klas I-III pod tytułem ,,Aladyn: na ratunek światu”.

Aktorzy z Krakowa przedstawili w  niebanalny sposób inscenizację jednego z najsłynniejszych fragmentów „Baśni z 1001 nocy” — opowieści o Aladynie i jego cudownej lampie.

Główna postać — Aladyn, to biedny chłopak, zamieszkujący piękne, lecz bardzo zanieczyszczone królestwo. Jego ciężkie życie odmienia się za sprawą niezwykłej lampy, z której pojawia się Dżinn i chce spełnić jego trzy życzenia. Jednak nasz bohater zamiast bogactw i szczęścia pragnie uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną (i tym samym zdobyć serce księżniczki Dżasminy).

Tematyką spektaklu są zagadnienia związane z niską emisją co2, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów i degradacją środowiska naturalnego.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały powyższy spektakl przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza Dla Błękitnego Nieba, który był obchodzony po raz drugi  7 września z inicjatywy ONZ.

• EKO-zbiórka dla Bogusia

• Szanowni Państwo

Serdecznie zachęcamy Was do wsparcia akcji „Eko-zbiórka dla Bogusia”, polegającej na zbiórce małych i wielkogabarytowych elektroodpadów.

Zbiórka małych elektroodpadów, np. telefonów, tabletów etc. odbędzie się w naszej Szkole w dniach 13-17 września 2021 r.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję oddając elektroodpady wielkogabarytowe, np. telewizory, pralki, lodówki, mogą:

• zadzwonić pod numer telefonu: 731 985 042 lub

• wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy:

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych zgłoszonych do oddania nastąpi w dwóch terminach – 25 września lub 2 października bezpośrednio z adresów wskazanych przez Państwa w zgłoszeniu.

Środki zgromadzone w czasie zbiórki zasilą subkonto Bogusia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”  https://www.dzieciom.pl/podopieczni/37322

• Stypendium szkolne

• O stypendium szkolne mogą się ubiegać rodzice uczniów, których miesięczna wysokość dochodu na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza kwoty 528,00 zł.

Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć następujące dokumenty:

• zaświadczenie o uzyskanych dochodach netto za miesiąc sierpień 2021 r.
                • odcinek renty/ emerytury za miesiąc sierpień 2021 r.
                • oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów (potwierdzone przekazem pocztowym lub wyciągiem z banku itp.) za miesiąc sierpień 2021 r.
                • zaświadczenie o liczbie posiadanych hektarów przeliczeniowych
                • zaświadczenie (lub decyzja/ oświadczenie) z ośrodka pomocy społecznej o uzyskiwanej pomocy materialnej
                • zaświadczenie wydawane przez naczelnika urzędu skarbowego o osiągniętym dochodzie z innych źródeł- dotyczy dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
                • zaświadczenie z powiatowego urzędu pracy o zarejestrowaniu , w przypadku braku zarejestrowania oświadczenie o braku jakiejkolwiek pracy
                • inne oświadczenia lub dokumenty, które wnioskodawca uzna za potwierdzenie sytuacji bytowej rodziny.

Druk wniosku należy pobrać od pedagoga szkolnego . Wypełniony wniosek wraz z zaświadczeniami należy złożyć do pedagoga szkolnego do dnia 14.09.2021 r.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 1 września uczniowie SP1 rozpoczęli kolejny rok szkolny. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne w oficialnym rozpoczęciu mogli wziąć udział tylko uczniowie klas pierwszych oraz niewielka grupa rodziców. Rozpoczęcie roku połączone zostało ze ślubowaniem uczniów. Specjalnym gościem, który zaszczycił nas w tym uroczystym dniu swoją obecnością był prezydent Pruszkowa, Pan Paweł Makuch.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce.

Zespół SP1

Piątek 29.03.2024