• Z życia szkoły

            • Lato w mieście w naszej szkole
              • Lato w mieście w naszej szkole

              • Program „Lato w mieście

                w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie

                 

                CZAS ZAJĘĆ:

                Akcja „Lato w mieście” odbywa się w okresie 07.08.2023r. – 18.08.2023r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 w czterech grupach dostosowanych wiekowo

                • kierownik wypoczynku:
                • wychowawcy: Monika Bartosik, Andrzej Krzemiński, Ryszard Osmólski, Magdalena Białobrzeska-Jarosz

                 

                RAMOWY ROZKŁAD DNIA

                8:00 – 8:30 – czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności, przedstawienie planu dnia, BHP

                9:00 – 9:30 – drugie śniadanie

                8:30 – 12:30 – zajęcia w grupach dostosowane do wieku

                12:30 – 13:30 – obiad

                13:30 – 15:30 – zajęcia w grupach

                15:30 – 16:00 – podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                CELE PROGRAMU:

                 

                • Zapewnienie dzieciom aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.
                • Kształtowanie umiejętności właściwego organizowania czasu wolnego.
                • Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.
                • Rozwijanie umiejętności porozumiewania się w grupie rówieśniczej.
                • Ukazywanie roli ruchu i czynnego wypoczynku dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
                • Rozwijanie różnorodnych zainteresowań wśród dzieci.
                • Zapoznanie z bogactwem świata przyrody, wykształcenie w dzieciach odpowiedzialnej postawy i szacunku względem świata roślin i zwierząt.
                • Aktywny wypoczynek z wykorzystaniem gier i zabaw sportowych.
                • Doskonalenie sprawności fizycznej uczniów.
                • Zapewnienie pełnej regeneracji sił fizycznych i psychicznych.

                 

                I TYDZIEŃ

                DATA

                GODZINY

                PROGRAM DNIA

                 

                07.08.2023r.

                (poniedziałek)

                8:00 – 8:30

                 Oficjalne rozpoczęcie półkolonii „Lato w mieście” - spotkanie dzieci z kierownikiem wypoczynku oraz wychowawcami.

                8:30 – 9:00

                Ustalenie zasad zachowania się podczas półkolonii. Podział na grupy. Zapoznanie z obowiązującymi regulaminami.

                9:00 – 9:30

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:30 – 11:30

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” grupa 1, 2, 3, 4

                11:30 – 12:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 3

                12:30 – 13:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 4

                12.30 – 13:30

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                11.30 – 13.00

                Glina gr. 1,2

                13:30 – 14:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” - warsztaty gr. 1

                14:30 – 15:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 2

                13.00 – 14.30

                Glina gr. 2,3

                14.30 – 16.00

                Glina gr. 4

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                08.08.2023r.

                (wtorek)

                8:00 – 9:00

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” - grupa 1, 2,

                „Rusz głową” - zabawy z rebusami i zagadkami, gry logiczne i planszowe – grupa 3, 4

                9.00 – 9.30

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:30 – 12.30

                Seans filmowy w Multikinie

                12:30 – 13:30

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                13:00 – 15:30

                Warsztaty w Centrum Folkloru Polskiego grupy 1,2

                13:00 – 15:30

                Zajęcia w MSHM w Pruszkowie – gr. 3,4

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                09.08.2023r.

                (środa)

                8:30 – 9:00

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:00 – 12:00

                Zajęcia ze Strażą Miejską – Miasteczko ruchu drogowego

                (9:30 – 10:30 grupy 3,4)

                (11:00 – 12:00 grupy 1,2)

                12:00 – 13:00

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                13:00 – 15:30

                Warsztaty w Centrum Folkloru Polskiego grupy 3,4

                13:00 – 15:30

                Zajęcia w MSHM w Pruszkowie – gr. 1,2

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                10.08.2023r.

                (czwartek)

                8:00 – 9:00

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” - grupa 3, 4

                Konkurs plastyczny z wykorzystaniem bajek, baśni i lektur – grupa 1, 2

                9:00 – 9:30

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:00 – 10:30

                Warsztaty rękodzielnicze gr.4

                10:30 – 12:00

                Warsztaty rękodzielnicze gr.3

                10:00 – 12:00

                Spartakiada gr. 1,2

                12:00 – 13:00

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                12:30 – 14:00

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 2

                14:00 – 15:30

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 1

                13:30 – 15:30

                Spartakiada gr. 3,4

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                11.08.2023r.

                (piątek)

                8:30 – 15:30

                Całodniowa wycieczka do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym

                15:30 – 16:00

                „Do zobaczenia za rok” – podsumowanie półkolonii, wręczenie dyplomów

                 

                 

                Program jest określony w sposób ramowy i przybliżony. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian wynikających z zainteresowań dzieci, pogody oraz przyczyn technicznych (obiektywnych).

                 

                 

                II TYDZIEŃ

                DATA

                GODZINY

                PROGRAM DNIA

                 

                14.08.2022r.

                (poniedziałek)

                8:00 – 8:30

                Oficjalne rozpoczęcie półkolonii „Lato w mieście” – spotkanie dzieci z kierownikiem wypoczynku oraz wychowawcami.

                8:30 – 9:00

                Ustalenie zasad zachowania się podczas półkolonii. Podział na grupy. Zapoznanie z obowiązującymi regulaminami.

                9:00 – 9:30

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:30 – 11:30

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” grupa 1, 2, 3, 4

                11:30 – 12:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 3

                12:30 – 14:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 2

                11:30 – 13:00

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 4

                11:30 – 12:00

                Tenis dla początkujących gr. 1

                12.30 – 13:30

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                13:30 – 14:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 1

                14:30 – 15:30

                „Z ekologią za Pan -Brat” -  warsztaty gr. 4

                13:30 – 15:00

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 3

                13:30 – 15:30

                Tenis dla początkujących gr. 2

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                15.08.2023r.

                (wtorek)

                Święto – dzień wolny

                 

                16.08.2023r.

                (środa)

                8:30 – 9:00

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                8:00 – 9:00

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” - grupa 4, 3,

                9:00 – 12:30

                Zajęcia ze Strażą Miejską - Miasteczko ruchu drogowego

                (9:30 – 10:30 grupy 1, 3)

                (11:00 – 12:00 grupy 2, 4)

                12:00 – 13:00

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                12:30 – 14:00

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 1

                14:00 – 15:30

                Warsztaty rękodzielnicze gr. 2

                13:00 – 14:00

                Tenis dla początkujących gr. 3

                14:00 – 15:00

                Tenis dla początkujących gr. 4

                15:30 – 16:00

                Podsumowanie dnia, czynności porządkowe

                 

                17.08.2023r.

                (czwartek)

                8:00 – 9:00

                Zajęcia „Strażnicy uśmiechu” - grupa 1, 2,

                „Rusz głową” - zabawy z rebusami i zagadkami, gry logiczne i planszowe – grupa 3,4

                9:00 – 9:30

                Drugie śniadanie – grupy 1, 2, 3, 4

                9:30 – 12:00

                Seans filmowy w Multikinie gr. 1,2,3,4

                12:00 – 13:00

                Obiad – grupy 1, 2, 3, 4,

                13:00 – 15:30

                Basen – pływalnia w Błoniu

                 

                18.08.2023r.

                (piątek)

                8:30 – 15:30

                Całodniowa wycieczka do Parku rozrywki w Julinku

                15:30 – 16:00

                „Do zobaczenia za rok” – podsumowanie półkolonii, wręczenie dyplomów

                 

                 

                Program jest określony w sposób ramowy i przybliżony. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian wynikających z zainteresowań dzieci, pogody oraz przyczyn technicznych (obiektywnych).

                 

                 

                 

                 

                 

                 

                 

                 

          • Godziny dzwonków

            Środa 28.02.2024
          • Kalendarz

              brak danych
          • Media społecznościowe

          • Librus Synergia
          • Biuletyn informacji publicznej
          • Galeria zdjęć

              brak danych
          • Aktualności

        • Kontakt

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszków
          • 22 758 63 52
          • ul. Topolowa 10 05 - 800 Pruszków Poland
      • Galeria zdjęć

          brak danych